Ranking wideorejestratorów – najlepsze rejestratory jazdy w 2020 roku

Ranking stworzony przez:

Nowoczesne kamery samochodowe to wielofunkcyjne urządzenia do nagrywania obrazu i dźwięku z alarmem przed włamaniem i sygnałem podczas zbliżania się do przeszkody. Najlepszy wideorejestrator może uchronić kierowcę przed kolizją, mandatem, utratą prawa jazdy, a nawet kradzieżą auta. Bądź spokojny na drodze i kup rejestrator jazdy. Jeśli nie wiesz, jaki wideorejestrator wybrać, poznaj ranking kamer samochodowych i wybierz rekomendowany model, z którym bez przeszkód pokonasz każdą trasę.

Ranking wideorejestratorów – TOP 10 najlepszych rejestratorów jazdy

Miejsce Nazwa wideorejestatora Cena Najtańsza oferta
1 Prido i5 319 zł Sprawdź teraz
2 Mikavi PQ4 DUAL 849 zł Sprawdź teraz
3 Prido i7 PRO 499 zł Sprawdź teraz
4 Xiaomi 70mai Smart Dash Cam Pro 278 zł Sprawdź teraz
5 Navitel R600 GPS 299 zł Sprawdź teraz
6 NVOX G900 FHD 12V 94 zł Sprawdź teraz
7 Navitel R1050 389 zł Sprawdź teraz
8 Xblitz Prism 179 zł Sprawdź teraz
9 Xblitz X5 WIFI 298 zł Sprawdź teraz
10 Navitel DVR R800 278 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych wideorejestratorów

1. Prido i5

 Prido i5

Cena: ok. 319 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking kamer samochodowych to zestawienie najlepszych rejestratorów, jakie oferuje obecnie rynek. Nie mogło w nim zabraknąć PRIDO I5 z wbudowanym czujnikiem przeciążeń. Polecana kamera samochodowa posiada zestaw algorytmów odpowiadających za szeroki zakres dynamiki (WDR). Podczas nagrywania pod światło rejestrator optymalizuje obraz i sprawia, że jego poszczególne elementy (rejestracje przejeżdżających aut, tablice informacyjne) są znakomicie widoczne. Sensor optyczny SONY Exmor imx323 tworzy wysokiej jakości materiał wideo bez względu na porę dnia i warunki atmosferyczne. Soczewka znajdująca się w obiektywie kamery Prido składa się z aż sześciu warstw krystalicznie przejrzystego szkła. Cechuję ją zwiększona odporność na zarysowania i uszkodzenia. Szeroki kąt widzenia zapewnia 150-stopniowy obiektyw. Wydajny procesor Novatek 96658 wspomaga konfigurowanie ustawień rejestratora. W zestawie z kamerą znajduje się ładowarka zaopatrzona w dwa gniazda USB – w jednym czasie można ładować kamerę i telefon. Inteligentny czujnik ruchu zamontowany w kamerze Prido sprawia, że nagrywanie włącza się automatycznie.

2. Mikavi PQ4 DUAL

 Mikavi PQ4 DUAL

Cena: ok. 849 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking wideorejestratorów to najnowszej generacji sprzęt. W zestawieniu nie mogło więc zabraknąć jednej z najlepszych kamer samochodowych – MIKAVI PQ4 DUAL. Choć cena kamery nie jest mała, to opiniowany rejestrator jest wart każdych pieniędzy. W zestawie znajdują się dwie kamery. Obie posiadają funkcję nagrywania w jakości Full HD (1080p) przy kącie widzenia obiektywów 170 stopni. Najnowszy sensor optyczny SONY STARVIS IMX327 stawia rejestrator w ścisłej światowej czołówce pod względem parametrów jakościowych. Sensor gwarantuje nieskazitelną widoczność w warunkach nocnych. Zastosowanie modułu GPS pozwala na niesienie trasy na mapę wraz z prędkością pojazdu. Kamera łączy się ze smartfonem za pomocą Wi- Fi. W komplecie z kamerą znajduje się również adapter zasilania z funkcją ACC, który zapewnia całodobowy monitoring auta. Rozbudowany tryb parkingowy (low bitrate, time-lapse, detekcja ruchu) to jeden z wielu dodatkowych atutów polecanej kamery samochodowej.

3. Prido i7 PRO

 Prido i7 PRO

Cena: ok. 499 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jaki wideorejestrator wybrać, jeśli nie lidera rankingu kamer samochodowych 2020 PRIDO I7 PRO. Rejestrator nagrywa obraz w jakości FullHD 1080P z prędkością 60 klatek na sekundę (każda sekunda zarejestrowanego materiału wideo to aż 60 klatek/zdjęć). Wysokiej klasy sensor optyczny Sony STARVIS IMX291 wykonany w technologii tylnego podświetlenia sprawia, że zarejestrowane obrazy cechuje wysoka jakość i znakomite naświetlenie bez względu na porę dnia. Moduł łączności bezprzewodowej wbudowany w kamerę zapewnia dostęp do swoich nagrań z poziomu telefonu – wystarczy smartfon z funkcją Wi-Fi i darmowa aplikacja dostępna na systemach Android oraz iOS. Soczewka znajdująca się w obiektywie kamery składa się z sześciu warstw krystalicznie przejrzystego szkła. 150-stopniowy obiektyw kamery jest w stanie objąć wszystko, co dzieje się przed maską auta. Wydajny procesor Novatek 96663 działa sprawnie i szybko. Ten dobry rejestrator samochodowy nagrywa obraz w jakości FullHD 1080P z prędkością 60 klatek na sekundę. Za dokładne odwzorowanie rzeczywistości odpowiadają ponad 2 miliony pikseli. Dodatkowo proces Novatek pozwala rejestrować obraz w rozdzielczości 2K 1440i z prędkością 30 klatek na sekundę.

4. Xiaomi 70mai Smart Dash Cam Pro

 Xiaomi 70mai Smart Dash Cam Pro

Cena: ok. 278 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Przygotowane zestawienie to najlepsze wideorejestratory 2020 a wśród nich XIAOMI 70MAI SMART DASH RAM PRO – tania i dobra kamera samochodowa, która sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Rekomendowany rejestrator jazdy został wyposażony w nowoczesny i wydajny przetwornik optyczny Sony IMX335, który zapewnia znakomitą jakość obrazu w rozdzielczości 2.5K / 1440p. Specjalny system gwarantujący przyleganie kamery do szyby, zwiększa pole widzenia kierowcy. Bezpieczną jazdę zapewnia zaawansowany system wspomagania kierownicy. Alert w czasie rzeczywistym ostrzega, kiedy kierowca zjedzie z pasa lub kiedy grozi mu uderzenie w inny pojazd. Rejestrator działa na wydawane w języku angielskim komendy – nagrywaj wideo, nagrywaj bez dźwięku, nagrywaj z dźwiękiem. Dodatkowo kamera posiada wbudowany czujnik wstrząsów G-sensor – wideorejestrator zareaguje na wstrząs i uruchomi nagrywanie po jego wykryciu. Dodatkowo automatycznie zabezpieczy nagranie podczas silnego hamowania, stłuczki. Jaki wideorejestrator wybrać, jeśli nie nowoczesny XIAOMI 70MAI SMART DASH RAM PRO.

5. Navitel R600 GPS

 Navitel R600 GPS

Cena: ok. 299 zł
Znajdź najtańszą ofertę

NAVITEL R600 GPS to wielofunkcyjna kamera samochodowa na każdą kieszeń. Urządzenie często uważane za najlepszy wideostrator 2020 skupia w sobie cechy cyfrowego prędkościomierza oraz informatora GPS. Kamera posiada nowoczesną matrycę SONY 307 (night vision) oraz czterowarstwowe szkło soczewki. Kąt widzenia obiektywu wynosi aż 170 stopni, gwarantują objęcie całego horyzontu. To, co cieszy kierowców to ulepszona funkcjonalność kamery – rejestrator jazdy nagrywa wysokiej jakości filmy, jednocześnie informując o fotoradarach, potencjalnie ryzykownych miejscach, punktach kontrolnych oraz aktualnej prędkości, z jaką porusza się pojazd. Wybierając kamerę NAVITEL R600 GPS, użytkownik otrzymuje voucher z 12-miesięcznym kluczem licencyjnym, który umożliwia zainstalowanie aplikacji Navitel Navigator z mapami 43 państw europejskich. Polecana kamera samochodowa posiada wbudowany czujnik przeciążeń (G-sensor), który chroni nagrane pliki w razie kolizji, gwałtownego przyspieszenia lub hamowania.

6. NVOX G900 FHD 12V

 NVOX G900 FHD 12V

Cena: ok. 94 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking kamer samochodowych to zestawienie najlepiej opiniowanych rejestratorów jazdy. NVOX  znalazł się w naszym rankingu, jest bowiem uważany za bardzo dobry wideorejestrator w niskiej cenie. Rzeczywiście cena kamery jest naprawdę korzystna, tym bardziej że kamera posiada wszystkie funkcje zapewniające możliwość nagrywania dobrej jakości filmów w ruchu. Rejestrator trasy został wyposażony w przednią i tylną kamerę w lusterku wstecznym, z dużym kolorowym wyświetlaczem LCD 4,3”. Kamera nagrywa w jakości Full HD. Rejestrator posiada trzy tryby nagrywania: przód, tył oraz przód i tył jednocześnie. Dodatkowo posiada wbudowany moduł G-Sensor z funkcją blokady nagrania w przypadku kolizji oraz nagrywanie w pętli (dwu, trzy i pięciominutowej). Wbudowany czujnik ruchu uruchamia kamerę automatycznie, kiedy pojazd rozpoczyna ruch lub kiedy wyczuje ruch przed pojazdem. Rejestrator posiada również kamerę cofania IP67, do montowania również na zewnątrz. Jeśli nie wiesz, jaki wideorejestrator kupić opiniowany model może okazać się strzałem w dziesiątkę.

7. Navitel R1050

 Navitel R1050

Cena: ok. 389 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsze wideorejestratory nie muszą zajmować wiele miejsca. Niepozorne urządzenie o „futurystyczny” wyglądzie – NAVITEL R1050 może okazać się najlepszym rejestratorem jazdy rankingu kamer samochodowych 2020. Opiniowany model posiada samoprzylepny uchwyt na taśmę 3M, który umożliwia trwały i stabilny montaż do przedniej szyby auta. Natomiast podpięcie kamery do magnetycznego uchwytu umożliwia jej obracanie o całe 360° (funkcja nagrywania obrazu również wewnątrz samochodu). Oferowany model łączy ze sobie trzy różne urządzenia (kamera samochodowa, prędkościomierz oraz informator GPS). Inteligentny system informacyjny jest aktywowany 450 metrów przed kamerą lub niebezpieczeństwem. Użytkownik otrzymuje sygnał dźwiękowy, kiedy jego pojazd zbliża się do “niebezpiecznego” punktu. Dodatkowy moduł GPS zapisuje informacje o przebiegu trasy. Nagrywany obraz jest zapisywany na karcie microSD o pojemności 64GB. Istnieje możliwość odtwarzania filmów na ekranie urządzenia mobilnego w czasie rzeczywistym.

8. Xblitz Prism

 Xblitz Prism

Cena: ok. 179 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking kamer samochodowych powstał z myślą o pomocy w podjęciu decyzji, jaki rejestrator jazdy kupić. Dlatego, jeśli nadal nie wiesz, na jaki model wybrać, poznaj XBLITZ PRISM – tanią i dobrą kamerę samochodową. Opiniowana kamera nie zajmuje dodatkowego miejsca w samochodzie i nie zasłania przedniej szyby. Jest montowana w miejscu lusterka wstecznego i świetnie je zastępuje. Wszystkie nagrane obrazy oraz obrazy na żywo można wyświetlić na dotykowym wyświetlaczu LCD o przekątnej długości 5 cali (w większości kamer samochodowych ekran posiada przekątną jedynie 2 cali). Kamera rejestruje obraz w rozdzielczości 1080p, co pozwala odnaleźć najmniejszy szczegół w nagranym filmie. Szklany obiektyw 4G posiada kąt widzenia 140 stopni (szeroki kąt widzenia kamery). Wideorejestrator korzysta z kart pamięci microSD i jest w stanie pomieścić wiele godzić filmu w rozdzielczości 1080p. Kiedy karta pamięci jest pełna, kamera włącza tryb nagrywania w pętli, zapisując nowy film na najstarszym materiale. Dzięki trybowi parkingowemu urządzenie rozpoczyna nagrywanie, kiedy wyczuje nagłe wstrząsy.

9. Xblitz X5 WIFI

 Xblitz X5 WIFI

Cena: ok. 298 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jaki wideorejestrator, jeśli nie XBLITZ X5 WIFI – kamerę ze szklaną soczewką i przyjemnym w dotyku wykończeniem. Prezentowana kamera jest niezwykle rzetelnie dopracowana. Jej prosta obsługa, a zarazem zaawansowane funkcje m.in. tryb monitorowania parkingu, soczewka 140 stopni, nagrywanie cykliczne i rozdzielczość obrazu zachęcają do zakupu. Kamera samochodowa Xblitz X5 to rejestrator trasy najwyższej jakości – gwarantuje płynny i nienagrany obraz. Soczewka 6G, obiektyw o kącie widzenia 140, Full HD przy 30 klatkach na sekundę pozwalając tworzyć idealnej jakości nagrania bez względu na warunki panujące na drodze. Kamera samochodowa Xblitz X5 posiada funkcję Wi-Fi, która pozwala na tzw. „live stream” z kamery (podgląd na żywo ze sparowanego urządzenia mobilnego). Aplikacja pozwala pobrać filmy z trasy na urządzenia z systemem Android i iOS.

10. Navitel DVR R800

 Navitel DVR R800

Cena: ok. 278 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking wideorejestratorów to najnowszej generacji sprzęt, w tym również NAVITEL DVR R800 z ekranem 4 cale w technologii IPS o rozdzielczości 800×480. Rozdzielczość nagrywania 1920×1080/30 fps (najlepsza technologia kompresji obrazu H.264) zapewnia wysokie parametry nagrania i odtwarzania przy małym rozmiarze pliku. W systemie optycznym polecanej kamery samochodowej zastosowano szerokokątny (170°) obiektyw gwarantujący panoramiczny obraz. Zaawansowany tryb parkingowy pozwala kamerze wykryć każdy ruch (funkcja – bezpieczny samochód). Obiektyw z przesłoną gwarantuje znakomitą jakością nagrania z niezwykłą wyrazistością szczegółów także w nocy i podczas deszczu. Sześciokrotny cyfrowy Zoom doskonale zbliża małe elementy. Wbudowany akumulator pozwala na wyjęcie urządzenia z samochodu i wykonanie zdjęć poza autem. Jaki wideorejestrator kupić, jeśli nie NAVITEL DVR R800 – najlepszą kamerę samochodową ostatnich lat.

Czy warto kupić wideorejestrator?

Zakup najlepszej kamery samochodowej może okazać się najbardziej trafną inwestycją. Wielofunkcyjne kamery mogą okazać się bowiem najlepszym alibi podczas kolizji czy innego zdarzenia drogowego. Dobry wideorejestrator jest w stanie uchwycić cały obraz z przodu i tyłu auta. Natomiast wysokie parametry nagrywania umożliwiają odtworzenie każdego detalu filmu krok po kroku. Nagranie z wideorejestratora może posłużyć jako dowód w sprawie. Może być również pomocne w ustaleniu sprawcy wypadku i przebiegu zdarzenia.

Nagranie z rejestratora jazdy może być również dowodem niewinności. Niejeden kierowca obronił swoich racji, nie przyjął mandatu i odjechał z satysfakcją, po tym jak służby drogówki, chciałby zarzucić mu popełnienie wykroczenie, którego się nie dopuścił.

Zakup dobrej kamery samochodowej aktywującej nagrywanie podczas postoju może chronić również przed kradzieżą auta lub włamaniem.

Na co zwrócić uwagę, żeby kupić najlepszy rejestrator jazdy?

Każda dobra kamera samochodowa powinna:

 • tworzyć stabilny obraz w wysokiej rozdzielczości, pozwalający odczytać numery rejestracyjne innych aut bez względu na porę dnia i panujące warunki atmosferyczne
 • obejmować cały widziany oczami kierowcy obraz z przodu i najlepiej, jeśli również i z tyłu pojazdu
 • posiadać funkcję Wi-Fi umożliwiającą przesyłanie nagrań w trybie on-line
 • być wyposażona w dodatkowe narzędzia m.in. GPS, obsługę głosową, odtwarzanie obrazu na bieżąco, automatyczne odpalanie po uruchomieniu silnika
 • rejestrować dźwięk – wbudowany mikrofon umożliwia nagrywanie dźwięków m.in. pisku opon, uderzeń o karoserię
 • posiadać pojemną kartę pamięci oraz uniwersalną ładowarkę kompatybilną z innymi urządzeniu, z których najczęściej korzystają kierowcy.

Przygotowany ranking kamer samochodowych to zestawienie najlepszych i najczęściej polecanych rejestratorów jazdy spośród, których można wybrać urządzenie dostosowanie zarówno do potrzeb, jak i zasobności portfela. W niewielkiej cenie można zakupić dobre kamery samochodowe rejestrujące obraz i dźwięk także w środku auta.

Najlepszy rejestrator – jakie funkcje mają najlepsze wideorejestratory

Najlepsze kamery samochodowe powinny:

 • nagrywać w rozdzielczości Full HD lub wyższej – minimum 4K
 • posiadać wysoką wartość przesłony obiektywu – dobre kamery samochodowe mają wartość F/1.8-1.6, a najlepsze nawet F/1.4
 • wykorzystywać co najmniej kodek H.264
 • posiadać wysoki bitrate, zapewniające lepszą jakość obrazu – poziom 20-25 Mbps i wyższy
 • być wyposażone w tzw. tryb parkingowy “aktywny”, który wykrywa, kiedy auto jest zaparkowane i przełącza się w funkcję nagrywania postojowego (np. detekcja ruchu i wstrząsów)
 • posiadać szeroki kąt widzenia – 140 lub 170 stopni – im szerszy kąt widzenia, tym bardziej wyraźny jest efekt “beczki” i optycznego złudzenia oddalenia obiektów
 • posiadać pojemne baterie, najlepiej dwie – akumulator o pojemności 180mAh i drugi 400mAh
 • być wyposażone w tzw. asystenta kierownicy np. ADAS, FCWS, LDWS – ostrzeżenie przed uderzeniem w pojazd znajdujący się przed, zjechanie z pasa ruchu
 • ostrzegać przed fotoradarami, utrudnieniami w ruchu, patrolami policji
 • nagrywać w pętli – starsze filmy są automatycznie nadpisywane nowymi
 • posiadać pojemną kartę pamięci o pojemności 16, 32, 64, 128 GB lub większą – pojemna pamięć pozwala na magazynowanie nagrań w wysokiej rozdzielczości.

Polecane kamery samochodowe – renomowani producenci

Najlepsza kamera samochodowa może okazać się niezastąpiona podczas wypadku samochodowego, kolizji na parkingu, czy bezprawnego zatrzymania. Jednakże, by zarejestrowany obraz nadał się na dowód w postępowaniu, nagranie musi posiadać odpowiednią jakość. Tę gwarantują jedynie najlepsze wideorejestratory. Decydując się więc na zakup kamery samochodowej, należy wybrać produkt renomowanego, sprawdzonego producenta.

Ranking kamer samochodowych to zestawienie wiodących marek. Wśród nich znalazły się dobre i tanie kamery samochodowe marki NVOX, do produkcji których wykorzystano części pochodzące z fabryk Samsunga, LG, Mitsubishi, Toshiba, Sharp, a nawet Sony. Nieco droższe w rankingu wideorejestratorów 2020 to rozpoznawane i cenione na całym świecie modele takich marek jak NOVITEL, XIAOMI, PRIDO i XBLITZ. Za lidera rankingu uznać można produkt renomowanego producenta MIKAVI – jedyną kamerę w rankingu wyposażoną w sensor optyczny SONY STARVIS IMX327.

Dodaj komentarz