Ranking słuchawek bezprzewodowych dousznych

Ranking stworzony przez:

Słuchawki w dzisiejszych czasach przydają się codziennie, zarówno w pracy i w domu. Szczególnie, że coraz więcej czynności wykonujemy zdalnie i komunikujemy się częściej przez Internet. W sieci znajdziemy wiele rankingów słuchawek bezprzewodowych dousznych (np. ten: https://ranking-sluchawek.pl/ranking-sluchawek-bezprzewodowych-dousznych/), także pod konkretne używanie – do biegania, do biura, do telefonu. Słuchawki bezprzewodowe douszne zapewniają ten komfort, że nie musimy się martwić o plączące się kable oraz z łatwością możemy zabrać je ze sobą wszędzie. W tym artykule dowiecie się, jak wybrać najlepsze bezprzewodowe słuchawki douszne.

Zobacz nasz ranking słuchawek bezprzewodowych dousznych i wybierz idealny model:

Ranking słuchawek bezprzewodowych dousznych

Miejsce Nazwa słuchawek Cena Najtańsza oferta
1 Apple AirPods Pro biały (MWP22ZM/A) 918 zł Sprawdź teraz
2 Media-Tech MT3593 Biały 78 zł Sprawdź teraz
3 Xiaomi AirDots Mi True Wireless Earbuds Basic 2 czarny 94 zł Sprawdź teraz
4 JBL Tune 220 TWS Czarny 299 zł Sprawdź teraz
5 Samsung Galaxy Buds Live 638 zł Sprawdź teraz
6 JBL T205 BT czarny 143 zł Sprawdź teraz
7 QCY T1 TWS Czarny 62 zł Sprawdź teraz
8 Jabra Elite Active 75t Miedziano-czarny 724 zł Sprawdź teraz
9 Bose Soundsport Wireless Czarny 548 zł Sprawdź teraz
10 Bang & Olufsen Beoplay E8 Characoal Sand szary 948 zł Sprawdź teraz

TOP 10

1. Apple AirPods Pro biały (MWP22ZM/A)

 Apple AirPods Pro biały (MWP22ZM/A)

Cena: ok. 918 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

2. Media-Tech MT3593 Biały

 Media-Tech MT3593 Biały

Cena: ok. 78 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

3. Xiaomi AirDots Mi True Wireless Earbuds Basic 2 czarny

 Xiaomi AirDots Mi True Wireless Earbuds Basic 2 czarny

Cena: ok. 94 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

4. JBL Tune 220 TWS Czarny

 JBL Tune 220 TWS Czarny

Cena: ok. 299 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

5. Samsung Galaxy Buds Live

 Samsung Galaxy Buds Live

Cena: ok. 638 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

6. JBL T205 BT czarny

 JBL T205 BT czarny

Cena: ok. 143 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

7. QCY T1 TWS Czarny

 QCY T1 TWS Czarny

Cena: ok. 62 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

8. Jabra Elite Active 75t Miedziano-czarny

 Jabra Elite Active 75t Miedziano-czarny

Cena: ok. 724 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

9. Bose Soundsport Wireless Czarny

 Bose Soundsport Wireless Czarny

Cena: ok. 548 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

10. Bang & Olufsen Beoplay E8 Characoal Sand szary

 Bang & Olufsen Beoplay E8 Characoal Sand szary

Cena: ok. 948 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Na jakie parametry zwrócić uwagę kupując słuchawki bezprzewodowe douszne?

Wybierając, jakie słuchawki bezprzewodowe douszne będą najlepsze dla naszych potrzeb powinniśmy rozważyć kilka kwestii przed podjęciem ostatecznej decyzji. Po pierwsze, musimy określić, do czego przede wszystkim będą nam służyć słuchawki. Inne parametry muszą spełniać, bowiem słuchawki zwyczajnie do telefonu czy pracy, a inne stricte do słuchania muzyki czy grania w gry. W każdym przypadku będziemy wymagali odmiennej jakości dźwięku. Szczególnie, jeżeli słuchawki mają dobrze sprawować się w miejscach publicznych, hałaśliwych i zatłoczonych.

Pierwszym parametrem, na jaki zwrócimy uwagę jest rodzaj konstrukcji. To od niego zależy, czy słuchawki będą izolowały dźwięki z otoczenia. Jeżeli zależy nam na pełnym odcięciu od otoczenia to najlepsze będą modele o konstrukcji zamkniętej, które w pełni koncentrują dźwięki wewnątrz i nie dopuszczają nic z otoczenia. Z kolei, modele hybrydowe półotwarte będą zapewniały wysoką jakość dźwięku, ale częściowo przepuszczały dźwięk między wnętrzem słuchawek i otoczeniem. Ostatnia opcja to modele otwarte, które stanowią najlepsze bezprzewodowe słuchawki douszne do przestrzeni zamkniętych i cichych ze względu na brak bariery między wnętrzem słuchawek i otoczeniem. Dźwięk zostaje w tym przypadku wyrzucony w pełni na zewnątrz, więc będzie przeszkadzał osobom w naszym otoczeniu, a do nas docierać będą zakłócenia.

Kolejnym istotnym parametrem będzie pasmo przenoszenia. Tutaj chodzi z kolei o to, jaka jakość dźwięku nas interesuje. Słuchawki mogą mieć wbudowany system podkreślania poszczególnych tonów – wysokich lub basowych. Można także wybrać modele, które zapewniają zbalansowany dźwięk. W tym przypadku to głównie kwestia preferencji słuchacza. Należy zaznaczyć, że tanie słuchawki bezprzewodowe douszne nie będą miały mocno zróżnicowanego pasma przenoszenia, ani impedancji (ma wpływ na zapewnienie czystszego dźwięku).

Następnie, wybierając, jakie słuchawki bezprzewodowe douszne zwrócimy uwagę na dynamikę – wartość określająca głośność dźwięku w słuchawkach. Poszczególne modele będą charakteryzowały się odmienną skalą głośności, przez co na jednych słuchawkach o ustawieniu tej samej wysokości głośności dźwięk będzie donośniejszy, niż w innym przypadku. Różnicę widać także pomiędzy słuchawkami o budowie otwartej i zamkniętej, gdzie zazwyczaj skala jest czulsza w przypadku tych drugich.

Słuchawki bezprzewodowe – jaki typ transmisji będzie najlepszy?

Najczęściej rankingi słuchawek bezprzewodowych dousznych są tworzone pod konkretne użycie, np. najlepsze słuchawki do telefonu. Wykorzystanie i komfort ma duże znaczenie, gdyż uwzględniając je będziemy zwracać uwagę na typ transmisji. Nie wszystkie słuchawki działają w oparciu o taką samą technologię, szczególnie, gdy chodzi o modele bezprzewodowe.

Podstawowymi typami transmisji są:

  • słuchawki radiowe – wykorzystujące fale radiowe o częstotliwości 2,4 GHz. Zapewniają czysty dźwięk przy zasięgu nawet 100 metrów. Minusem jest, że połączenie może ulegać zakłóceniom ze względu, iż obecnie wiele urządzeń korzysta z tej samej częstotliwości;
  • słuchawki Bluetooth – obecnie wszystkie dobre słuchawki bezprzewodowe douszne zapewniają połączenie bluetooth, gdyż można je łatwo połączyć z komputerem czy telefonem. Ich połączenie jest stabilne, ale zasięg mniejszy od radiowego.

Jakie zalety mają słuchawki bezprzewodowe douszne?

Główną zaletą takich słuchawek jest ich mobilność oraz komfort użytkowania. Są to modele kompaktowe, które możemy zabrać ze sobą wszędzie. Nie musimy także martwić się plączącym kablem, który łatwo uszkodzić. Polecane słuchawki bezprzewodowe douszne nadają się w zasadzie do każdej czynności, ponieważ sprawdzą się w pracy, przy słuchaniu muzyki, czy dla osób o aktywnym trybie życia. Ich zaletą jest także duży wybór zarówno w kwestii marek, jakości i ceny. Tanie słuchawki bezprzewodowe douszne możemy zakupić już od kilkunastu złotych za parę.

Czy tanie słuchawki bezprzewodowe douszne mogą być dobre?

Dobre słuchawki bezprzewodowe douszne mogą być stosunkowo tanie, jak modele słuchawek do telefonów popularnych marek. Jednak nie zagwarantują one bardzo wysokiej jakości dźwięku i przy niskiej cenie jest wyższe ryzyko szybkiego zużycia ze względu na niskiej jakości kompozyty. Z tego powodu raczej polecane słuchawki bezprzewodowe douszne są ze średniej i wysokiej półki cenowej, gdyż zapewniają większe możliwości oraz wytrzymałość.

Dodaj komentarz